S řadou 3D skenerů Kreon Zephyr III můžete optimalizovat využití, a tím i rentabilitu jediného skeneru jeho použitím na souřadnicovém měřicím stroji, měřicím rameni Kreon Ace a dalších zařízeních. Mimořádné možnosti skenování řady Zephyr III jsou skutečnou výhodou při dosahování ambiciózních cílů v různých aplikacích jako je rozměrová kontrola dílů, reverzní inženýrství, prototypování dílů a dalších.

KREON ZEPHYR III

1 – VYJIMEČNÁ PŘESNOST NA SOUŘADNICOVÝCH MĚŘICÍCH STROJÍCH I MĚŘICÍCH RAMENECH

 3D skenery Zephyr III jsou navrženy pro měření náročných dílů na souřadnicových měřicích strojích. Jejich výjimečná přesnost měření – až 5 µm u modelu Zephyr III 50 – je stěžejní pro dosažení očekávaných výsledků. Model Zephyr III 50, určený pro skenování nejmenších detailů, má navíc velmi jemné rozlišení 15 µm. Stejně jako všechny skenery Kreon může být řada Zephyr III vybavena sondou (pevnou nebo dotykovou) pro měření prvků díly s extrémně malými  tolerancemi. Jejich všestrannost a kompatibilita s měřicími rameny Kreon Ace z nich činí jedny z nejvýkonnějších přenosných skenovacích řešení na současném trhu.

2 – MĚŘENÍ V LABORATOŘÍCH A VÝROBNÍCH DÍLNÁCH

 Skener Zephyr III lze snadno použít jak v měřicí laboratoři na souřadnicovém měřicím stroji, tak i následně například ve výrobní dílně na měřicích ramenech. Montáž a demontáž je snadná a rychlá, vyžadující pouze jednoduché softwarové připojení. Rychlá instalace na CMM nebo měřicí rameno, případně jiné kontrolní zařízení nabízí flexibilitu použití na široké škále aplikací ve všech odděleních vaší společnosti, od automatizované kontroly dílů na souřadnicovém měřicím stroji v laboratoři až po kontrolu opotřebení nástrojů na dílně při instalaci na měřicí rameno.

3 – DVAKRÁT RYCHLEJŠÍ NÁVRATNOST INVESTICE

 Investice do skeneru z řady Zephyr III pro použití na souřadnicových měřicích strojích i na měřicím rameni a jiných zařízeních eliminuje nutnost nákupu více skenerů. Díky produktivitě odpovídající jiným integrovaným skenerům na měřicích ramenech (jako je skener Skyline) je jejich návratnost dvakrát rychlejší.

4 – VÝBĚR MEZI DVĚMA ŠÍŘKAMI LASEROVÉHO PAPRSKU 

 Řadu Zephyr III tvoří dva skenery s šířkou laseru 50 mm, resp. 150 mm. Výběr nejvhodnějšího modelu bude záviset jak na vaší hlavní aplikaci, tak na povaze vašich dílů. Skenování malých dílů vyžaduje vysokou úroveň přesnosti a rozlišení, takže Zephyr III 50 je ideální volbou, zatímco Zephyr III 150 je ideální pro měření větších dílů a pro svou ergonomii (rychlost a snadné použití) na měřicích ramenech.

5 – SKENERY URČENÉ PRO AUTOMATIZACI

 Skenery Zephyr III na souřadnicovém měřicím stroji používají jeden software pro řízení stroje, skenování a zpracování dat. V kombinaci s motorizovanou indexovací hlavou PH10 (T, M a MQ) lze postupně kontrolovat všechny plochy a měřené prvky dílů. Tato vysoce flexibilní snímací hlava umožňuje zároveň používat i snímací sondu připojenou přímo pod skenerem nebo automaticky přepínat mezi skenerem a snímacími sondami ve výměníku. Kromě možností automatizace na souřadnicovém měřicím stroji lze skenery Zephyr III namontovat také na průmyslové roboty pro plnou automatizaci procesu, případně na speciální měřicí stroje.

Skenery řady Zephyr III splní vaše požadavky a umožní dokonalé naskenování dílů ve všech odděleních vaší společnosti. Jejich flexibilita použití a výkon z nich činí  investici, která pomáhá dosáhnout nejvyšší úrovně produktivity, kvality a ziskovosti.