SLOUPOVÉ CMM

COORD3 SWAN L

CMM S HORIZONTÁLNÍM RAMENEM A VEDENÍM NA MĚŘICÍ DESCE

Technicky vyspělý a cenově výhodný souřadnicový měřicí stroj pro kontrolu rozměrů tenkostěnných plechových a plastových komponentů typických například pro automobilový průmysl. Tento typ CMM (SWAN L) je vybaven vedením horizontálního sloupu (osa X) upevněným na litinovou nebo žulovou měřicí desku a vzduchovými ložisky na osách Y a Z. Tím je dosaženo výkonnějšího a přesnějšího měření, než jaké je běžně obvyklé u tohoto typu CMM. V případě potřeby může být tento stroj instalován ve výrobní hale pouze na pneumatickém tlumení vibrací bez toho, aby bylo nutné investovat nemalé peníze do vybudování speciálních základů pro upevnění stroje.

CMM kompatibilní se všemi snímacími sondami Renishaw a skenery Kreon.

SWAN L je k dispozici v mnoha standardních velikostech průřezu (rovina ZY). Pro další informace se prosím obraťte na naše obchodníky, kteří vám pomohou s výběrem nejvhodnější velikosti.

Přesnost (MPEE) od 12 + 15L/1000

COORD3 SWAN SI

CMM S HORIZONTÁLNÍM RAMENEM
SE SAMOSTATNÝM LINEÁRNÍM VEDENÍM

Souřadnicový měřicí stroj řady SWAN SI disponuje lineárním vedením, které může být zapuštěno do úrovně podlahy, a pochůznými kryty, které umožňují obsluze pohybovat se při přípravě měření v celém měřicím prostoru zařízení, a tím dosáhnout nejlepšího přístupu k oblastem měření. Také zakládání dílů na samostatnou měřicí desku, je u tohoto stroje značně usnadněné. Například auta mohou pohodlně najet přímo do měřicího prostoru, ostatní díly můžete umístit do měřicího prostoru pomocí vozíku, jeřábu nebo automatizovaného systému.

CMM řady Swan SI jsou vybaveny vzduchovými ložisky na osách Y a Z, které zajišťují vysoce výkonné a přesné měření.

CMM kompatibilní se všemi snímacími sondami Renishaw a skenery Kreon.

SWAN SI je k dispozici v mnoha standardních velikostech průřezu (rovina ZY). Pro další informace se prosím obraťte na naše obchodníky, kteří vám pomohou s výběrem nejvhodnější velikosti. 

Přesnost (MPEE) od 12 + 15L/1000  (µm)

COORD3 SWAN Duplex

JEDNOSTOJANOVÉ / DUPLEX CMM

Souřadnicové měřicí stroje řady SWAN L nebo SWAN SI mohou být konfigurovány jako jednostojanové nebo dvoustojanové. Dvoustojanové nabízí možnost pracovního režimu duplex, kdy ramena os Y mohou pracovat samostatně nebo ve společném souřadném systému. V konfiguraci duplex nabízí stroj SWAN velmi zajímavou kombinaci výkonu, přesnosti a flexibility.

Souřadnicový měřicí stroj COORD3 SWAN SI je v případě potřeby možné zapustit do úrovně podlahy. Souřadnicový měřicí stroj SWAN SI je vybaven pochůznými/pojízdnými kryty, díky kterým se obsluha může při přípravě měření pohybovat v celém měřicím prostoru stroje, čímž dosáhne nejlepšího možného přístupu k oblastem měření. Obsluha jistě ocení i zakládání měřených dílů na samostatnou měřicí desku, kdy například automobily mohou pohodlně najet přímo do měřicího prostoru a ostatní díly lze umístit do měřicího prostoru pomocí paletového vozíku, průmyslového jeřábu nebo automatizovaného systému.

Konstrukce s použitím vzduchových ložisek u os Y a Z vám u těchto strojů zajistí vysokou přesnost měření a uspořádání duplex s vodorovným překrytím ramen (100mm) vám nabídne komfortnější měření karoserií vozů nebo jiných rozměrných dílů.

CMM kompatibilní se všemi snímacími sondami Renishaw a skenery Kreon.

SWAN Duplex je k dispozici v mnoha standardních velikostech průřezu (rovina ZY). Pro další informace se prosím obraťte na naše obchodníky, kteří vám pomohou s výběrem nejvhodnější velikosti.

Přesnost (MPEE) od 12 + 15L/1000  (µm)

JUPITER CMM COORD3

S HORIZONTÁLNÍM RAMENEM

Souřadnicové měřicí stroje COORD3 řady JUPITER jsou osvědčené vysoce výkonné stroje pro přímé použití ve výrobě.  Primárně byly tyto CMM vyvinuty pro potřeby měření karoserií a jejich podsestav. CMM Jupiter charakterizuje vysoká dynamika a lepší přesnost. Celistvé krytování  poskytuje tepelnou izolaci a ochranu před nečistotami. Stroje JUPITER mohou být v případě potřeby instalovány do úrovně s podlahou. Výhodou jsou i pochůzné kryty vedení podélných os, které vám zajistí maximální přístup ke všem oblastem měření a zjednoduší operace zakládání a vykládání dílů.

Stroje JUPITER konstrukce “lauf-bahn“ je možné použít jako jednostoajnové nebo dvoustojanové, čímž dosáhnete zvětšení měřicího prostoru v ose Y.

Díky konstrukci využívající vzduchových ložisek u os Y a Z nabízí tento stroj vysokou přesnost měření. Uspořádání v konfiguraci duplex se dvěma rameny s vodorovným překrytím (100mm) vám umožní komfortnější měření karoserií vozů nebo jiných rozměrných dílů.

CMM kompatibilní se všemi snímacími sondami Renishaw a skenery Kreon.

JUPITER  je k dispozici v mnoha standardních velikostech průřezu (rovina ZY). Pro další informace se prosím obraťte na naše obchodníky, kteří vám pomohou s výběrem nejvhodnější velikosti.

Přesnost (MPEE) od 12 + 15L1000  (µm)