Všechny 6osé měřicí ramena Kreon jsou vyvíjeny tak, aby poskytovaly větší přesnost a lepší ergonomii.

Řada měřicích ramen ACE+, které byly uvedeny na začátku roku 2020 v 7osé verzi (viz. článek z 03/2020), nabízí maximální výkon a přesnost měřicích ramen Kreon, a nyní jsou ramena řady ACE+ k dispozici také v 6osé verzi.

Nová generace 6-osých ramen ACE+ nabízí až o 25% vyšší přesnost než 6-osá ramena ACE.

Toto vylepšení schopností 6-osých ramen ACE+, umožňuje měřit součásti s menšími tolerančními intervaly a otevírají nové možnosti využití. Nyní lze 3D měření, která dříve byla možná pouze u souřadnicových měřicích strojů v laboratořích provádět pomocí měřicích ramen řady ACE+ přímo ve výrobě. Konzistentní proces kvality a ušetřený čas tak zajišťují výrazně lepší návratnost investic do zařízení.

Rozsah pohybu šesté osy 6-osého ramene ACE se zvýšil o 30% na rozsah 328 °, spolu s vylepšenou ergonomií.

Šestiosé verze ramen Ace a Ace+ mají nový ergonimický stylus. Díky této konfiguraci stylusu může nyní konec ramene snáze dosáhnout a měřit těžko přístupné části (mezi úpinkami, spodní strany nástrojů nebo podvozku atd.). Stejně jako v předchozí verzi jsou tlačítka na stylusu ideálně umístěna a jejich tvar byl navržen pro intuitivní použití, aniž byste se na ně museli dívat.

Řešení pro 3D měření, které kombinuje produktivitu a flexibilitu.

Kromě toho, rychlost měření, perfektní ovladatelností a efektivnější integrace software  ACE měřicích ramen násobí jejich produktivní využití. Manévrovatelnost a flexibilita nabízená touto inovací zajišťují operátorovi snadné a efektivní používání při měření.

Šestiosá měřicí ramena ACE vykazují velkou flexibilitu. Jako mobilní jednotky je lze stejně dobře použít v konstrukčním oddělení výzkumu a vývoje, ve výrobní dílně nebo v metrologické místnosti. Kompatibilní se skenery Kreon řady Zephyr a Solano se neomezují pouze na snímání dotekem, ale lze je stejně dobře použít i pro skenování.

Přesnost měření zaručena kalibrací podle normy ISO.

Všechna ramena KREON ACE splňují normu ISO 10360-12 pro měřicí ramena.
Pro zákazníka to znamená větší přesnost, spolehlivější výsledky pro všechny typy měření a lepší opakovatelnost. Ramena ACE+ navíc používají pokročilou metodu kalibrace, která zajišťuje jejich vyšší úroveň přesnosti.